Представителите на МГ „Д-р Петър Берон“ спечелиха сребърните медали във финалния турнир по футбол за VIII-X клас от тазгодишното издание на Ученическите игри, което се организира от Българската асоциация спорт за учащи със съдействието на Министерството на младежта и спорта и Министерството на образованието.

В турнира се включиха победителите в регионалните надпревари: Варна, София, Асеновград, Горна Оряховица, Дупница и домакините от Бургас.

След оспорвани сблъсъци във финала срещу представителя на София учениците от МГ спечелиха второто място, като характерът, мъжеството и спортсменството на терена бяха на шампионско ниво. Второто място на най-престижния форум за ученически спорт у нас е пореден успех за спортистите на МГ, а така също и за морската ни столица.

Състав на вицешампионите: Росен Диманов, Георги Цанков, Антон Димитров, Боян Русинов, Преслав Иванов, Васил Кръстев, Пресиан Алексиев, Даниел Попадийн, Симеон Русин, Михаил Денчев, Теодор Георгиев, Васил Радичков и треньор Пламен Кожухаров.

Поздравления за медалите!