В периода 12.–14.06.2026 г. в град Пловдив се проведе Националният летен турнир по информатика.

Учениците от МГ  „Д-р Петър Берон“ постигнаха следните успехи:
– Александър Иванов, 5. б клас  – първо място златен медал
– Дамян Свободников, 8. е клас – второ място сребърен медал
– Ралица Николова, 11. г клас – трето място в група А – момичета
– Михаил Георгиев, 5. в клас – четвърто място с грамота за отличен резултат
– Александър Владимиров, 10. г клас – пето място

Дамян Свободников се класира в младшия национален отбор за участие в EJOI и JBOI.

      

Поздравления! Гордеем се с вас!