Всички ученици от отбора по „Реч и дебати на английски език“ към МГ се класираха за финалния кръг на  Националното състезание по реч и дебати, което ще се проведе в Благоевград в периода 15-17.04.2022г. В него ученици от цялата страна се съревновават  в различни категори- оригинална ораторска реч, подготвена от участника, интерпретации на поезия и  проза, както и дебати с формат “World Schools”

Дейността на отбора през учебната 2021-2022г. се осъществява с помощта на г-н Бейли Галисия, учител от САЩ, който отговаря за езиковата подготовка за турнирите и г-жа Жечка Дрянова, която оказва организационна подкрепа при необходимост. Упоритата работа, енергията и ентусиазмът на членовете на отбора доведоха до отлично представяне и завоювани индивидуални и отборни отличия на предходните два регионални турнира, а именно:

 

Регионален есенен турнир на фондация BEST (BEST Fall East), провел се онлайн на 27-28.11.2021г. Регионален пролетен турнир на фондация BEST (BEST Spring East), провел се онлайн на 26-28.02.2021г.
Индивидуални постижения:

Десислава Кьосева, 11Е:
-награда за най-добър говорител в категория Varsity World Schools Debate
и
-трето  място в категория Varsity Prose Interpretation

Катерина Нанкова, 11Б :
-второ място в категория Varsity Original Oratory
достигане на полуфинали в категория Varsity Prose Interpretation

Стилиян Петров, 11Б :
първо място в категория Varsity Original Oratory

Мария Тодорова, 9Д –пето място в категория Varsity Original Oratory

Янита Балушева, 10Г – шесто място в категория Varsity Prose Interpretation

Индивидуални постижения:

Мария Тодорова, 9Д:
награда за най-добър говорител в категория Novice World Schools Debate и шесто място в категория Original Oratory

Янита Балушева, 10Г:
– награда за най-добър говорител в категория Varsity World Schools Debate и достигане на полуфинали в категория Varsity Prose Interpretation

Стилиян Петров, 11Б – трето място в категория Varsity Original Oratory

Грета Сивкова, 9Д – четвърто място в категория Varsity Original Oratory

Диана Жекова, 9Г – пето място в категория Varsity Original Oratory

Грасиела Атанасова, 9Г – достигане на полуфинали в категория Varsity Original Oratory

Отборни постижения:

-Катерина Нанкова, Стилиян Петров, Десислава Кьосева – второ място в категория Varsity World Schools Debate (отбор)

-Николина Николова – 10А, Грета Сивкова – 9Д, Мария Тодорова – 9Д – класирали се за национален турнир от категория Varsity World Schools Debate (отбор)

-Димитър Димитров – 9Е, Дарена Лазарова – 9Д, Борис Петров – класирали се за национален турнир от категория Novice World Schools Debate (отбор)

Отборни постижения:

-Грета Сивкова – 9Д, Мария Тодорова – 9Д, Дарена Лазарова – 9Д – второ място в категория Novice World Schools Debate

-Христина Атанасова – 9Г, Диана Жекова – 9Г, Дария Радева – 9Г – класирали се за национален турнир от категория Novice World Schools Debate