За Националния кръг на Олимпиадата по информатика, проведен от 17-19 март 2018 г. в град Стара Загора, бяха класирани 122 състезатели по информатика от 22 града на България.

Класираните за Финалния кръг състезатели от град Варна, се представиха изключително силно  в трудната надпревара през двата състезателни дни и на Контролата за националните отбори на третия ден. Общо за град Варна постиженията от Националната Олимпиада по информатика са:

1 Лауреат на Олимпиадата
4 медала и 12 Грамоти за Отличен
5 класирани в Разширените Национални отбори

 Класирани в разширения Национален отбор – старша група:

  1. Радостин Чонев-12Б клас – лауреат на Олимпиадата
  2. Александър Кръстев-11Е клас
  3. Иво Карагьозов-10 Б клас

Класирани в разширения Национален отбор – младша група:

  1. Димитър Неделчев-8Д клас
  2. Стефан Минков-8Д клас

Медалисти:

  1. Златен медал в гр. Е (1-во м.) – Веселин Маркович, 5А    р-л Юлия Димитрова
  2. Златен медал в гр. D (1-во м.) – Деян Хаджи-Манич, 6Б    р-л Елена Димитрова
  3. Сребърен медал в гр. В (2-ро м.) – Иво Карагьозов, 10Б           р-л Юлия Димитрова
  4. Бронзов медал в гр. D (3-то м.)   – Боян Арсов, 7Б         р-л Юлия Димитрова

Грамоти за Отличен:

  1. Радостин Чонев, 12Б кл., 4-то м. в гр. А(Отл. 6.00)
  2. Борис Стоянов, 7Б кл., 4-то м. в гр. D ( Отл. 5.98)             р-л Юлия Димитрова
  3. Никола Николов, 7Б кл., 5-то м. в гр. D( Отл. 5.88)             р-л Юлия Димитрова
  4. Мария Тодорова, 5А кл., 7-мо м. в гр. Е ( Отл. 5.68) р-л Юлия Димитрова
  5. Александър Кръстев, 11Е кл., 8-мо м. в гр. А ( Отл. 6.00) р-л Елена Димитрова
  6. Александър Янев, 7Б кл., 9-то м. в гр. D ( Отл. 5.74) р-л Юлия Димитрова
  7. Ралица Андреева, 10Б кл., 9-то м. в гр. B ( Отл. 5.53) р-л Юлия Димитрова
  8. Димитър Неделчев, 8Д кл., 10-то м. в гр. C ( Отл. 6.00) р-л Елена Димитрова
  9. Стефан Минков, 8Д кл., 12-то м. в гр. C ( Отл. 6.00) р-л Елена Димитрова
  10. Цветослав Мавродиев, 8Д кл.,14-то м. в гр. C ( Отл. 5.89) р-л Елена Димитрова
  11. Христо Денев, 8А кл., 15-то м. в гр. C( Отл. 5.88) р-л Юлия Димитрова
  12. Веселин Митев, 8А кл., 16-то м. в гр. C ( Отл. 5.61) р-л Елена Димитрова