19.06.2019 г.
Подаване на заявките за записването за школите и курсовете за учебната 2019/2020 ще става онлайн, като може да се избира форма и ръководител.
Запълването на групите ще става на няколко етапа.
Първи етап: от 8:00 ч. на 26.06.2019г. до 17:00ч. на 5.07.2019 г.
Обявяване на сформираните групи (по имейл) – 10.07.2019г.
Срок за плащане: 12.07.2019 г.

Втори етап: от 8:00ч. на 26.08. 2019 г. до 17:00ч. на 3.09.2019 г.
Обявяване на сформираните групи (по имейл) : 9.09.2019 г.
Срок за плащане: 13.09.2019 г.

Ученикът е записан в курс, ако е заплатена таксата в срок и е подписан договор със СМБ – секция Варна. В противен случай мястото се счита за свободно и се обявява в следващия етап на записване.

Записване може да се извършва и по време на учебната година при наличие на свободни места в обявените групи или заявен интерес и сформиране на нова група.
05.04.2019г.

Подробна информация за графика на занятията на школите и курсовете за датите 6 и 7 април 2019 г. можете да намерите в прикачения файл.
Следващите занятия ще се проведат на датите 14.04.2019 г., 21.04.2019 г., 4.05.2019 г., 5.05.2019 г.

15.03.2019г.
Поради големият интерес от ученици за явяване на състезанието „Европейско кенгуру“, школите и курсовете, предвидени  за 23.03.2019 г. (събота),  ще се проведат на 24.03. 2019 г. (неделя).

15.02.2019г.
На 16.02.2019г. (събота) няма да имат занятия групите по информатика и Scratch във връзка с провеждане на областния кръг на олимпиадата по информатика.

30.01.2019г.
Поради продължаване на грипната ваканция до 4.02.2019 г., школите и курсовете от 3.02.2019 г. се отменят.
Следващото занятие е на 9.02.2019 г.

22.01.2019г.
Поради обявяване на грипна епидемия от РЗИ – Варна се отменят занятията на школите и курсове на 26.01.2019г.
Поради провеждане на областния кръг на олимпиадата по математика в сградата на МГ, следващата дата за занятия е 3.02.2019г.(неделя).

04.01.2019г.
На 05.01.2019г. (събота) няма да имат занятия групите по информатика и Scratch във връзка с провеждане на общинския кръг на олимпиадата по информатика.

13.12.2018г.
От 16.12.2018г. могат да се внасят таксите за второто полугодие на учебната година за обучението в групите по математика и информатика. Таксите са без промяна.

На 16.12.2018г. занятия няма да имат групите от IV клас с ръководители Светла Маджарова и Евгения Янева.

20.11.2018г.
Във връзка с провеждане на математическите състезания „Иван Салабашев“ и „Коледно математическо състезание“, и Общински кръг на олимпиадата по математика, занятията през месец декември ще са на 2, 9 и 16 декември 2018г. (неделя), тоест следващите занятия са на 24.11.2018г., 2.12.2018г., 9,12.2018г., 16.12.2018г., 5.01.2019г.

На 24.11.2018г. няма да има занятие на групите по информатика с ръководители Елена Димитрова и Юлия Димитрова.

2.11.2018г.
Занятията на школи и курсове ще се проведат на 4 ноември 2018г. (вместо 3 ноември 2018г.) при утвърдения график.
Поради отсъствие на ръководителите няма да се проведат занятията на следните групи:
1 клас – Георги Георгиев, Мария Вълчева, Сашка Иванова (Чернобаева)
2 клас – Георги Георгиев, Надежда Георгиева, Сашка Иванова (Чернобаева)
3 клас – Мария Вълчева
4 клас – Стоян Ненков

17.10.2018г.
Поради есенната ваканция на учениците, планираните за 3.11.2018г. занятия ще се проведат на 4.11.2018г.(неделя) при същия график.

26.09.2018г.
СПИСЪК на ръководителите на школи и курсове за учебната 2018/2019 година
Занятията на курсовете и школите в МГ „Д-р Петър Берон“ ще започнат на 29 септември 2018 година (събота) с изключение на групите „Програмиране на С++“, с ръководител Юлия Димитрова. (редактирано на 28.09.2018)

29.08.2018г.
За попълване на свободните места в групите за учебната 2018/2019 г. ще има организирано допълнително записване в делничните дни от 4 до 11 септември 2018 година с работно време от 9:00 до 12:00 и от 13:00 до 16:00 часа.

18.06.2018г.
Започва записването за школите за следващата учебна година.
Датите са:
– на 20.06 – за ученици, които продължават да се обучават при същите учители;
– на 21 и 22.06. – за ученици, които са били обучавани миналата година, но сменят учителя;
– от 25.06 до 28.06. – за всички желаещи и пропуснали.
Работно време:  13:30 – 17:00 ч.
Списък с групите и ръководителите за учебната 2018/2019 година – тук.